Adana’nın Öncü Boyasız Göçük Onarım Merkezi

BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME

Boyasız göçük düzeltme işlemi, dış darbaeler sonucu araçların kaportalarında meydana gelen ezilme, göçük gibi küçük hasarların özel aletler veya masaj yöntemi ile aracın orjinal boyasına zarar vermeden düzeltme işlemidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus aracın değer kaybetmemesi için boyasız bir şekilde yapılmasıdır. Boyasız olarak kaporta göçüklerini düzelttirmenin sağlayacağı en önemli fayda, aracın orjinalliği bozulmayacağı için değer kaybına uğramaz. Aracınızı satmak durumunda kaldığınızda da alıcının aklında soru işareti kalmaz.

BOYASIZ DOLU GÖÇÜĞÜ DÜZELTME

Genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında hava sıcaklığının aniden değişmesiyle oluşan dolunun, otomobillerin üzerine yağması sonucu araç kaportalarında göçükler oluşmaktadır. Dolu göçükleri boyasız göçük düzeltme yöntemi ile düzeltilebilir hasarlardır. Hangi araçlara uygulanır? Boyasız göçük düzeltme yöntemi her türlü araçta uygulanabilir. Bu yöntemde en önemli nokta düzeltilecek alanın daha önce boyanmamış olmasıdır. Neden dolu hasarlı aracınız boyasız göçük düzeltme ile onarılmalı? Aracınız boyasız onarıldığından, orijinali halini korur, değer kaybetmez. Boyanararak veya parça değişimi ile 3-4 günde onarılan dolu hasarı, boyasız göçük düzeltme ile ortalama 1 gün gibi kısa bir sürede halledilir. Yetkili servisler, boyasız onarılabilir dolu hasarları için çoğu zaman parça değişimi istemektedir. Bu durumda aracınız için hasar kaydı kaydı oluşacaktır. Boyasız göçük düzeltme ile aracınızda (TRAMER) kaza kaydı oluşmaz. Boyasız göçük düzeltme ile kaza kaydı oluşmadığından kasko yaptırırken kasko maliyetleriniz düşük olur. Kasko gerektiren yüksek ücretli hasar durumunda, boyasız göçük düzeltme yöntemi ile düzeltilen bölgeler hasar kaydınızın daha düşük olmasını sağlayacaktır

BOYASIZ PARK GÖÇÜĞÜ DÜZELTME

Kaza sonrasında aracınızın kaporta aksamında boyanın zarar görmediği göçüklerin, Aracın orjinalliğini bozmadan , herhengi bir boya işlemine maruz bırakılmadan özel çubuklar ile masaj yada vakumlama yöntemi ile hasarı pürüzsüz hale getirme işlemidir. PDR işlemi profesyonellik gerektiren ve bozulduğunda tekrar onarımı mümkün olmayan bir iştir. Tesisimizde son teknoloji ile boyasız dolu hasarı ve göçük düzeltme işlemi uzman ve eğitimli personellerimiz tarafından yapılmaktadır.

BOYASIZ MİNİ ONARIM HİZMETLERİ

Mini onarım, PDR(boyasız göçük düzeltme, paintless dent repair) uygulaması ve sistemi uzun yıllardır yapılan göçük düzeltme sistemi olarak uygulanmaktadır ve bilinmektedir. Dış darbeler sonucu (taş, çeşitli vuruklar, dolu hasarları vb.) aracın kaporta  aksamında saç ve alüminyum alaşımlı paneller üzerinde meydana gelen genel olarak boyanın zarar görmediği sacın veyahut panellerin ham maddelerinin uzamadığı panellerde ve daha önce boya işlemi uygulanmamış, macunlu olmayan bölgelerde kaporta göçüklerinin özel el aletleri ve Amerikan menşeli el aletleri ile aracın boyasına zarar vermeden ve herhangi bir boyama işlemi gereksinimi olmadan düzeltilerek eski haline minimize edilmiş olarak getirilme tekniği ve ugulamasıdır.